Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  A- A+
  KURUMUMUZ

  Genel Bilgiler

  Ceza İnfaz Kurumumuz, Dalaman ilçe merkezine 3 km. hava alanına 8 km. uzaklıkta, 3125 dekar arazi üzerine 25.03.1942 tarihinde 200 TL sermaye ile kurulmuştur. Halen tarım ve hayvancılık ağırlıklı olarak faaliyet gösteren bir kamu kuruluşudur. Kurum 3125 dekar araziye sahip olmakla birlikte tarıma elverişli arazi miktarı 2600 dekar olup geriye kalan alanda yerleşim, hayvancılık ve diğer üniteler yer almaktadır. Kurumumuzda kapasite artırımına dair çalışmalar bitirilmiş olup, 1920 kişilik hükümlü kapasitesine sahip ceza infaz kurumumuza sevkler devam etmektedir.

  Fiziki Yapı :

  Ceza İnfaz Kurumumuzun güneyinde Tarım İşletmeleri Müdürlüğü( TİGEM), kuzeyinde Mopak Kâğıt ve Selüloz Fabrikası ( Eski Adı Seka ), batısında Dalaman çayı ve doğusunda ise Fethiye-Muğla karayolu bulunmaktadır. Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumumuzda; İdare binası , İş Yurdu Atölyeleri, hükümlü koğuşları, Fırın Binası, Kazan Dairesi, Teknik Binalar, Ziyaret Binası, Cami, Garaj binaları ile 84 adet personel lojmanı ve sosyal alanlar bulunmaktadır. Koğuşlar ve idare binası arasında Kapalı Spor Salonu, Sinema salonu, hükümlülerin yararlanabilecekleri hükümlü çay ocağı ve kantin mevcut olup; ayrıca ön kısımda personele ve sivil vatandaşa hizmet veren restaurant,kafe, pide salonu ve satış büfeleri bulunmaktadır.

  Temel Amacımız :

  Devletimizin “Sosyal Devlet” politikası gereğince asli hizmetlerden olan; Adalet Hizmetleri ve bu hizmetlerin destek ünitesini oluşturan Ceza infaz kurumlarından biri olarak; tüm hükümlüleri topluma kazandırma faaliyetlerinin her aşamasına katarak, topluma dönüşlerine zemin hazırlamak, bilgili, becerikli, iş sahibi ve kendine güvenen bireyler olmasına fırsat tanımak ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Büyük Türkiye “idealine ulaşmayı hedefleyen Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumlulukları ile haklarını bilen kişiler olarak tahliye sonrası yaşama hazırlamaktır.

  Vizyonumuz :

  Ceza infaz kurumu koşullarında bile verilen yaygın eğitim hizmetlerine katılarak; kendini sürekli yenileyen, okuyan, inceleyen, araştıran, analiz ve sentezler yapabilen hükümlülerin yetiştiği; akla ve bilime dayalı öğretim ağırlıklı eğitim ortamında hayata ve topluma geri dönüşe hazırlandığı ceza infaz kurumu yaşam süreci sırasında ve sonrasında hayata uyum sağlamada köprülerin kurulduğu, her kademede çalışan memurlarına kadar; ceza infaz kurumu tüm çalışanları, hükümlüler, aileleri, ziyaretçilerinin ve sivil toplumun desteğiyle “MODEL KURUM” olma görevini kesintisiz devam ettirmektedir.

  Adres

  Altıntas Mahallesi Gazi Bulvarı No:175 Dalaman/MUĞLA

  Telefon

  0252 697 50 04

  0252 697 51 05

  E-Posta

  dalaman.tarimacikisaretadalet.gov.tr