Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Kadına Şiddete Hayır !
  25.11.2022

  Dalaman Ceza İnfaz Kurumu’nda ‘Kadına Şiddete Hayır’ konulu etkinlik düzenlenmiştir.

       25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü kapsamında farkındalığı artırmak adına hükümlüler ve personele yönelik etkinlik düzenlenmiştir.

       Şiddet sonuçları itibariyle sadece şiddet gören kişiyi değil aynı zamanda bir babayı, bir evladı, bir kardeşi, geniş ölçekte toplumu ve uzun vadede geleceğimizi etkiliyor. Şiddete maruz kalan kişiler kadar şiddet mağdurunun yakınları da zarar görüyor. Bu dalga büyüdükçe toplumsal travmalara sebep olarak ilerlemenin  , gelişmenin ve en önemlisi toplumsal huzur ve güvenliğin önündeki en büyük engellerden biri haline gelebiliyor.

        Seminerde Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü personeli    Ramazan DOVAN kadına yönelik şiddeti; sadece fiziksel yönüyle değil ekonomik ve psikolojik yönleriyle de ele alınması konusunda, kimsenin bir başkasının bedensel ve ruhsal bütünlüğünü zedeleyici eylemler gerçekleştirmeye hakkı olmadığı ve kadına yönelik şiddet durumunda başvurulan devletin ilgili kurumları hakkında gerekli bilgilendirmeleri yapmıştır.

         Kurum 2.Müdürü Pelin Çalık ÖZTÜRK’ün kadınları tüm yönleriyle güçlendirmenin ve şiddetle mücadele etmenin gelecekte toplumsal refaha yararları konusunda günün anlam ve önemini özetleyen konuşması ile etkinlğe son verilmiştir.

  Adres

  Altıntas Mahallesi Gazi Bulvarı No:175 Dalaman/MUĞLA

  Telefon

  0252 697 50 04

  0252 697 51 05

  E-Posta

  dalaman.tarimacikisaretadalet.gov.tr