Ufuk ASLAN
Kurum Müdürü
RESMİ KURUMLAR
TİYATRO ETKİNLİKLERİ

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Sait Faik Abasıyanık’ın aynı adlı eserinden Firdevs Aylin Tez’in oyunlaştırdığı ve Turgay Tanülkü’nün yönettiği ve oynadığı “Son Kuşlar” adlı tiyatro eseri, sekiz gün boyunca Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlüler ve personel için sahnelendi.

Tüm hükümlülerin izlemesi için sekiz ayrı seans olarak sahnelenen ve 17.10.2018 günü galası gerçekleştirilen programa, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Eğitimden Sorumlu Daire Başkanı İbrahim Halil Dizman, Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Fethiye Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mesut Şengönül, Ortaca Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Onur Altınışık, Cezaevi Savcısı Berat Aras, Kurum Müdür Vekili Sacit Bilici, yerel basın temsilcileri ile Kurum 2. Müdürleri, kurum personeli ve hükümlüler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başlayan program, Devlet Sanatçısı Turgay Tanülkü ve ekibinin “Son Kuşlar” adlı eseri sahnelemeleri ile devam etti. Büyük beğeni ile izlenen eserin sahnelenmesinden sonra Daire Başkanı İbrahim Halil Dizman sanatçı Turgay Tanülkü’ye çiçek takdim ederek tiyatrodan etkilendiklerini belirterek, tiyatronun sahnelenmesine görev alan sanatçılar olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik etmiştir.

Sanatçılar adına düşüncelerini paylaşan Turgay Tanülkü de; ilk günden son güne kadar kurum yönetimi ve çalışanlarının kendilerine gösterdiği yakınlık, kolaylık ve misafirseverlik için çok memnun kaldıklarını, bundan dolayı tüm çalışanlara teşekkürü borç bildiklerini söyledi. Tiyatro oyuncuları, davetliler, kurum personeli ve hükümlüler ile birlikte fotoğraf çekiminden sonra tiyatro sona erdi.

 

SİTEMİZİ
 
T.C.Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. →DACİK Bilgi İşlem←