Ufuk ASLAN
Kurum Müdürü
RESMİ KURUMLAR
DALAMAN’DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

   Ortaca Adliyesi Adalet Ormanı Açılışı ve Fidan Dikimi Etkinliği Ortaca Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hüseyin Onur ALTINIŞIK’ın Katılımıyla Gerçekleştirildi. Dalaman İlçesi Göcek Tüneli mevkiinde 15 dönümlük arazide oluşturulacak olan Ortaca Adliyesi Adalet Ormanı fidan dikim etkinliğine Ortaca Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hüseyin Onur ALTINIŞIK başkanlığında Ortaca Adliyesinde görevli Cumhuriyet Savcıları, Hakimler ile Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu personeli ve hükümlüler katıldı.

      Ortaca Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hüseyin Onur ALTINIŞIK etkinlikteki konuşmasında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Ormansız bir yurt vatan değildir” sözü ormanlarımızın ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu bize hatırlatmaktadır, projenin planlanmasında ve hayata geçirilmesinde destek ve çalışmada bulunan Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’ne, Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü’ne ve tüm görevlilere, etkinliğe katılan tüm katılımcılara bir kez daha teşekkür ediyorum, Adalet Ormanının ve projenin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

      Ortaca Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hüseyin Onur ALTINIŞIK’ın ilk fidanı dikimi ile birlikte tüm katılımcılar da fidan dikerek ve can suyu vererek etkinlik gerçekleştirildi. Adalet Bakanlığının talimatı ile Orman Haftası münasebetiyle Türkiye genelinde eş zamanlı olarak “Adalet Ormanı” oluşturulması çalışmaları kapsamında Ortaca Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu vasıtası ile Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü arasında gerekli irtibat ve işbirliği sağlanarak Göcek Tüneli mevkiinde bulunan ve kum ocağı olarak kullanılması sebebi ile orman vasfını yitiren yaklaşık 15 dönüm büyüklüğündeki arazi ile 1200 adet iklime uygun fidan temin edilerek sosyal projenin hayata geçirilmesine başlanmıştır. Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumunda cezalarını infaz etmekte olan 50 gönüllü hükümlü ile ziraat işkolunda görevli teknik personel tarafından fidanların dikimi için çukurlar hazırlanmış ve etkinlikte ağaç dikme tekniğine uygun olarak fidanların dikimi gerçekleştirilmiştir. Bu proje kapsamında oluşturulan Ortaca Adliyesi Adalet Ormanı’nın bakım faaliyetleri periyodik olarak Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu hükümlüleri tarafından yapılacaktır. .

SİTEMİZİ
 
T.C.Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. →DACİK Bilgi İşlem←